امروز:

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه ارشد مدیریت
پایان نامه
انجام پایان نامه

ما از مرتبا پرسش میکنیم که اهمیت فلان ی کالا سرمایه گذاری چقدر است همین طور مدیریت مالی با اتخاذ برترین تصمیمات سر و کار دارد برای مثال آیا در یک پروژه خاصی سرمایه گذاری شود یا خیر؟ معمولا مدیریت مالی دارای سه محدوده مهم است .

مدیریت مالی در مجموعه هایی سهامی.

مدیریت مالی در سرمایه گذاری.

مدیریت مالی در بازارهای سرمایه و واسطه های مالی.پس چنانچه ما مالیه را به عنوان حرفه آینده خویش گزینش کنیم بایستی در رابطه به نرخ ای هر یک از محدوده های فوق آگاهی کامل داشته باشیم. که مدیریت مالی در شرکـت های سهامی بر نحوه ایجاد حفظ اهمیت اصرار می نماید .

طور مثال کمپانی میکروسافت برای توسعه و بازار یابی محصولات خویش بیش از ده ها ملیون دالر نرخ کرده است تا بتواند اهمیت ایجاد شده از فروش کالاها قبلی را حفظ نماید. تصمیم های مدیریت مالی مانندبقیه علوم مبتنی بر نظریه های علمی است.

بصورت عموم مدیریت مالی در تمام موسسات بازرگانی.بانکهاوبقیه موسسات مالی همچو مجموعه های تولیدی و خرده فروشی ها نقش مهمی را ایفا مکند مدیریت مالی در موسساتی همچو مدارس،شفاخانه ها،و حتی شاهراه ها فرد د دارند.

معمولا در یک مجموعه مدیران بسیاری وجود دارند که یکی از با اهمیت زیاد ترین آنها میتواند مدیر مالی باشد چرا که اداره بخش مالی کمپانی را بر عهده دارد که مهمترین بخش شرکـت های تجارتی و تولیدی است .


نقش کلیدی مدیر مالی

مدیران مالی در شرکت ها نقش محوری را دارا اند وظایف مدیران مالی در سازمانها به طور خلاصه میتوان حاوی بودجه بندی ، تامین مالی در بازار های مالی بررسی پروژه های سرمایه وی و بازاریابی دانست.

تقاضای روز افزون که جهت مدیریت مالی بوجود آمده از دو علت سرچشم ه میگیرد .

روشهای تجزیه ونقد مالی وپیچیده تر شدن بازار های سهام.

جهان ی شدن مجموعه های خیلی که نیاز به تامین مالی خارجی دارند

بنا بر این مدیران مالی نه فقط می بایست از فرهنگ تجارتی کمپانی کشور خود آگاه باشند بلکه باید با فرهنگ تجارتی قوانین مالی کشورهای که با آنها داد ستد بازرگانی دارند هم آشنا باشند.


وظایف مدیر مالی

وظایف اصلی مدیر مالی تصمیم گیری در مورد سه مطلب با اهمیت است.

تصمیم در مورد سرمایه گذاری .

تصمیم در باره تامین مالی.

تصمیم درمورد تقسیم سود سهام.

هر یک از این تصمیم ها بایستی در رابطه به هدف شرکت باشدکه ترکیب هر سه مورد فوق ارزش شرکـت را برای سهامداران میزان اکثر خواهد کرد.

تصمیم گیری در رابطه به سرمایه گذاری از عبارت مهمترین تصمیم ها جهت مدیر مالی شرکت مباشد تا بتواند چنان سرمایه گذاری نماید که اهداف مالیکین و مشتریان را به شیوه احسن برآورده سازد.

همین قسم تصمیم گیری در رابطه به تامین مالی ترکیب ویا ساختار سرمایه مباشد.

و همین قسم تصمیم گیری درمورد تقسیم سود سهام که حاوی درصدی از درآمد شرکت است که به سهام داران سالانه به عنوان سود سهام شان پرداخت می شود است .تاریخچه مدیریت مالی

مدیریت مالی مد ت ها به عنوان بخشی از اقتصاد محسوب میشد که در اوایل قرن بیستم مدیریت مالی به عنوان رشته جداه از اقتصاد بیان شد.که در ابتدا مدیریت مالی با مسایلی همچو وسائل های مالی ،موسسات مالی و بازار سرمایه سروکار داشت.

که بالاخیردر سال 1900 مدیریت مالی رشته علمی محسوب شد.که از آن تا کنون وظایف مدیریت مالی دستخوش تغیر بوده تردیدی نیست که در آینده هم شاهد تغیرات بیشتری باشد

با پیمایش صنایع اقدامات صنایع گذشته در راهی دست یابی به تغیراتی ناشی ازتکنالوژی نوین و سازش به آن مبحث مدیریت مالی هم بر پایه علمی استوار گردید این رشته علمی با مصرف از علوم رایانه ، پژوهش عملیاتی اقتصاد سنجی همچنان راهی تکامل می پیماید که این روشهای علمی از سال 1950 به این طرف یکی بعد از دیگری عرضه شد .

در طول دهه 1930 کمپانی ها با ورشکستگی و تجدید سازماندهی همچنین با کمبود نقدینگی مواجه شدند قوانین مقررات را برای بازاراوراق بهادار تنظیم گردید اگر چه در دهه چهل و اوایل دهه پنجاه موضوع مدیریت مالی جنبه توصیفی داشت ولی مساله بنگاها بیشتر از نظر ای خارج از سازمان متوجه مدیران مالی بود .

به هر ترتیب حرکت بسوی تجزیه نقد از انتها دهه پنجاه شروع شد و باعث شد تا تصمیمات مدیران بسوی به میزان اکثر رساندن ارزش سهام کمپانی ها سوق داده شود که اصرار بر موضوع حد اکثر رساندن ارزش هر شرکـت تا قرن 21 ادامه یافت . با توجه به آنچه تا کننون گفتیم سیر تجامعی مدیریت مالی دارای سه ویژگی خیلی مهم به شرح ذیل است.

1- مدیریت مالی رشته نسبتا نو و شاخه از علم مدیریت است.

2- مدیریت مالی آنگونه که در حال حاضر بکار میرود بر تصمیم گیری استوار است.

3- حرکت مستمر و سرعت فراینده پیشرفته ای اقتصادی نوید بخش این است که مدیریت مالی نه تنها نقش مهمی را به عهده میگیرد بلکه بر سرعت پیشرفت این رشته علمی باز افزوده خواهد شد تا بتواند راه گشای مدیران شرکت های باشد که همـواره بامسایل و موارد تازه روبرو هستند .

نقش مدیران مالی در شرکت ها

بطور عموم مدیران مالی در شرکت ها نقش زیاد مهمی از هر لحاظ دارا میباشند که چند وظیفه آنهارا بطور مختصر ذکرمیکنیم.

-نظارت بر کار های حسابداری طرهای طویل مدت جهت مجموعه ها کنترول خرج تعرفه ها همآهنگ مقررات محاسبات عمومی مقررات مالی شرکت .

نظارت کنترول بر اسناد و اوراق بهادار وجوه نقدی و ارزی حساب بانکی مجموعه کنترول وجوه جهت مصارف شرکـت و جابجای بموقع حسابها.

نظارت بر انجام کار های حسابداری مالی وکنترول ضروری درباره نگهداری دفاتر حسابداری مالی.

نظارت بر تهیه و تولید تنظیم بودجه و کنترول تعرفه های جاری وسرمایه کمپانی ارایه به هیت مدیره و مجمع عمومی شرکا

نظارت بر تامین عتبارات وجو ضروری جهت سرمایه گذاری دراز مدت طرح های مختلف وباز پرداخت قرضه ها و سر رسیدها.

نظارت بر کار های واحد خدماتی اتومبیل ی نیز برسی و اجرای روشها تکنیکها تایید برنامـه های طراهی شده بوسیله واحدهای خدماتی اتومبیل ی.

نظارت و برسی وتفسیر آیین نامـه ها،دستورالعملها ومقررات مالی تولید و ساخت شده بوسیله امور تدوین مقررات صنعت نفت کنترولهای لازم جهت اجرای آن.

نظارت بر امور طراحی ،اجرا و فرد د روشهای سیسـتم های یکنواخت مالی و صنعتی در سطح صنعت.

حسابداری طرحها و امور ذیحسابی نظارت بر تدوین کنترول همآهنگ ی مقررات مالی نظارت بر برسی مسایل مالیاتی شرکت ها تابعه.

نظارت بر اجرای صحیح تصویب نامـه ها مقررات و روشهای مالی مورد عمل در صنایع مختلف همموسیقی نمودن کلیه کار های مالی و حسابداری شرکت با تذکر به مقررات تجاری و تصویب نامـه ها.

نظارت بر انجام کلیه کار های برنامـه ریزی مالی شرکت حاوی برسی های وام سرمایه گذاری و کنترول منابع و مصارف مالی برنامـه ریزی و تجزیه تحلیلهای آماری تهیه و تولید آمار گزارشهای تلفیقی مالی،برسی قیمتها،تنظیم بودجه،کنترول نرخ های سرمایه وی جاری
سفارش انتها نامـه


نوشته شده در : یکشنبه 3 مرداد 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات