امروز:

قلم هوشمند چیست؟

قلم هوشمند چیست؟

قلم قرآنی,قرآن دیجیتال,قلم قرآنی هوشمند
قرآن دیجیتال

وسائل یست که تحولی در زمینه یادگیری ایجاد کرده به طوری که همگان به موثر ی آن اذعان دارند. فایـل های موجود در این قلم با محتوای کتاب در رابطه بوده به آسانی به محض قرار گرفتن نوک قلم بر روی کتاب، صوت مربوط به آن قسمت در آن واحد پخش می گردد.

* قلم های هوشمند چگونه کار می کنند؟

فن آوری قرآن گویای بصیر بدین گونه است که حسگر تعبیه شده در نوک قلم به محض قرار گرفتن بر روی صفحه به راحتی کدهای مخفی آن سری را شناسایی کرده بلافاصله صوت مربوط به آن را فعال می نماید .

* قلم های هوشمند بصیر چند نوع می باشند ؟

در حال حاضر دو نوع قلم هوشمند در مدل های مختلف موجود است .

۱- قلم های 8 گیگابایت حافظه حاوی مد های BSR130 و BSR140 BSR150 .

2- قلم های 16 گیگابایت حافظه حاوی مـدل BSR140 و BSR160.

نکته: (قلم های 4 گیگابایت به خاطر محدودیت حافظه امکانات زیاد بسته های قلم قرآنی بصیر هم اکنون دیگر تولید نمی گردد).

(همه مـدل های قلم های هوشمند قرآنی بصیر می توانند در انواع بسته بندی های موجود با کتاب های مختلف ارائه گردند.)

* فرق قلم های 8 گیگابایت حافظه داخلی با قلم های 16 گیگابایت حافظه داخلی چیست؟

هر چند ممکن است شکل ظاهری قلم های با هم فرق داشته باشد اما کیفیت نرم افزار مربوطه و امکانات همراه در تمام قلم ها به صورت یکسان بوده فقط فرق در میزان حافظه داخلی قلم ها است که همین امر سبب گردیده است تا در قلم 16 گیگابایت تعداد قاریان ترجمه به زبان های مختلف در میزان چند عدد بیشتر باشد (8 گیگابایت حدود 13 قاری و 16 گیگابایت حدود 30 قاری) ولی از لحاظ امکانات و بسته ها کاملا یکسان هستند . همچنین در قلم های شانزده گیگابایت میزان ی فضای خالی بیشتری جهت ضبط صدا وجود دارد. مد نظر داشته باشید که در همه مـدل قلم های فعلی بصیر امکان اضافه نمودن حافظه (رم) خارجی به صورت جداگانه وجود دارد.

* قلم های هوشمند بر روی همه کتاب ها کار می کنند؟

خیر، قلم هوشمند فقط بر روی کتاب هایی که ویژه آن قلم های تولید شده اند کار می کنند.

* آیا کتاب ها و نرم افزار های مربوط به قلم های هوشمند بصیر بوسیله مرکز قرآنی بصیر تولید می گردد؟

همه کتاب های مربوط به قلم های بصیر توسط بخش انتشارات همین مرکز تولید می گردد همین امر سبب گردیده تا شما به راحتی بتوانید کتاب های بیشتر یا تر را جهت قلم های هوشمند خود تهیه و تولید نمایید. همین طور نرم افزار های مربوط به قلم های هوشمند به صورت کاملا داخلی و توسط بخش نرم افزار ی بصیر تولید و پشتیبانی می گردد. همین طور همه کتاب های قرآنی بصیر مجوز سازمان دارالقرآن جمهوری اسلامی ایران وزارت فرهنگی ارشاد جمهوری اسلامی ایران است که در کتاب ها به چاپ رسیده است.

* آیا در صورت خریدن کتاب های دیگر بصیر می توان از آن ها با قلم هوشمند قبلی استفاده نمود؟

بله در صورت تولید و ساخت قلم های هوشمند بصیر می توانید ازبقیه کتب تولید شده توسط این مرکز هم مصرف نمایید. مد نظر داشته باشید که جهت این امر بایستی نرم افزار مربوط به آن کتاب نیز بر روی قلم نصب گردد. جهت استفاده از کتاب های تنها قیمت پشت جلد کتاب ها دریافت و نرم افزار به صورت نصب می گردد.

* آیا می توان از همه قرآن های مربوط به قلم های هوشمند بصیر با قلم مصرف نمود؟

در صورت موجود بودن چند نمونه کتاب قرآن مختلف بصیر تنها از کتاب می توان مصرف نمود و برنامـه مربوط به آن کتاب باید نصب گردد مگر در موارد ی که کدبندی یا صفحات قرآن ها به صورت مشابه باشد که در این صورت می بایست به صورت حضوری یا تلفنی جهت خرید استفاده همآهنگ گردد.

* آیا می توان ازبقیه امکانات اضافه شده بر روی قلم های جدید استفاده نمود؟

بله، به علت تولید نرم افزار بوسیله کادر نرم افزار بصیر امکان نصب به روز رسانی در همه قلم های فعلی بصیر وجود دارد.

* در صورت پاک شدن موجود نبودن هیچ گونه اطلاعاتی بر روی قلم (بر اثر ویروس یا …) یا جهت به روز رسانی نرم افزار قلم چه کاری باید انجام داد؟

به علت اندازه بالای فایـل ها در صورت پاک شدن اطلاعات، کپی مجدد اطلاعات فعلا فقط با مراجه حضوری یا ارسال قلم توسط پیک یا پست به این مرکز میسر است . انشا الله در آینده امکان دانلود پروگرام از سایت و به روز رسانی اطلاعات جهت راحتی مصرف فرد ان به سایت اضافه می گردد.

* قلم هوشمند را چند ساعت بایستی شارژ کرد؟

قلم های هوشمند بصیر را جهت اولین بار بین ۳ تا ۳/۵ ساعت جهت دفعات بعد بین ۱/۵ تا ۲ ساعت شارژ نمایید. مد نظر داشته باشید که ماندن قلم در شارژ بیش از این باعث صدمات جدی به باطری و کاهش عمر آن می گردد.

* صداهای ضبط شده بر روی قلم را چطور پاک کنیم؟

پاک کردن فایل های ضبط شده بر روی قلم تنها با اتصال قلم توسط کابل مربوطه به رایانه میسر است . مد نظر داشته باشید که این فایل ها در پوشه ای به نام رکوردر (Record) ذخیره شده اند و فایل های مربوط بهبقیه پوشه ها را به هیچ وجه پاک نفرمایید تا اطلاعات موجود در قلم از بین نرود.

* آیا امکان اضافه نمودن رم جداگانه وجود دارد؟

بله، در همه قلم های فعلی این امکان وجود دارد.

* آیا امکان اضافه و پخش نمودن هر نوع فایل ام پی تری خودمان توسط قلم به صورت ام پی تری پلیر وجود دارد؟

بله، جهت این امر فایل های مربوط به خودتان را در پوشه ای که با نام MP3 در قلم موجود است ، کپی نمایید. همچنین جهت مصرف از رم های خارجی ابتدا می بایست یک پوشه با نام Mp3 در آن ایجاد نمایید و فایل های را درون آن کپی نمایید.

* آیا امکان مصرف ازبقیه بلندگوهای رایانه یا هدفون های دیگر وجود دارد؟

بله، این امکان وجود دارد.

* سه سال خدمات بعد از فروش به چه صورت است؟

در این زمان هر گونه ایرادات نرم افزار ی که در قلم ایجاد گردد به صورت رایگان رفع می گردد و همه برنامـه های به صورت رایگان نصب به روز رسانی و پشتیبانی می گردد. همین طور شما می توانید از همه کتب جدید این مرکز فقط با پرداخت هزینه پشت جلد آن کتاب استفاده نمود و برنامـه به صورت رایگان نصب می گردد. همین طور چنانچه قلم هوشمند شما دچار اشکالات ابه احتمال زیاد لی سخت افزاری گردید این مرکز فقط با دریافت تعرفه اندکی بابت ایراد به وجود آمده موارد مربوطه را رفع می نماید.

* آیا امکان تعویض قلم با قلم های تر وجود دارد؟

همه قلم های فروخته شده بوسیله این مرکز به صورت نو دست اول است . لذا چنانچه قلم خریداری شده توسط شما حتی در یک روز قبل انجام شده باشد به نامشروع بودن فروش مجدد قلم با عنوان دست اول به هیچ وجه هیچ از قلم ها تعویض نمی گردند فقط پروگرام مربوط به آن به روز رسانی می گردد.

* در صورت مشاهدات ایرادات احتمـا لی چاپ یا صحافی در کتاب های قلم هوشمند چه باید کرد؟

هر چند به دلیل چک نمودن مجدد بسته ها بوسیله پرسنل بصیر این امر به صورت خیلی نادر اتفاق می افتد ولی در صورت مشاهده هر گونه ایراد در کتب مربوطه می توانید با مراجه حضوری یا ارسال بوسیله پیک یا پست به این مرکز، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

* در صورت روشن مانده مستمر چراغ دستگاه گیر کردن آن یا موارد هنگ کردن قلم و نشان ندادن هیچ گونه عکس زیبا العمل چه می بایست کرد؟

در چنین موارد ی قلم را بایستی ریست نمود، جهت این کار بایستی یک سوزن را در سوراخ کوچک قرار گرفته روی قلم (سوراخ بالایی ویژه ریست) فشار دهید تا دکمه داخلی مربوطه به آن جهت یک لحظه قطع و وصل گردد، پس مجددا قلم را روشن کرده از آن مصرف نمایید.

* آیا باطری قلم های هوشمند قابل تعویض است ؟

بله، در همه باطری ها با گذشت وقت و استفاده مکرر به تدریج از قدرت کارایی آن ها کاسته می شود. هر چند باطری های مصرف شده در قلم های هوشمند بصیر تا میزان امکان ویرایش با کیفیت بالا ارائه گشته اند ولی در صورت پایین آمدن کارایی آن می توانید با مراجعه به این مرکز با نرخ اندکی باطری مربوط به آن را تعویض نمایید.

* قلم بر روی کتاب منتخب مفاتیح عمل نمی نماید ؟

ابتدا در صفحه سوم کتاب (بعد از شناسنامـه کتاب) بر روی دایره پایین که درون آن کلمه مفاتیح الجنان نوشته شده است نوک قلم را قرار دهید تا کتاب گزینش گردد پس همه صفحات کتاب منتخب فعال می گردد. در گاهی از مد قلم هوشمند این کار فقط با فشار دادن دکمه دوم روی قلم از بالا برای چند بار تا گفتن جمله “منتخب مفاتیح” میسر است. جهت مصرف مجدد از کتاب قرآن ابتدا قاری را انتخاب نمایید.

* قلم بر روی مورد های دفترچه همراه (مانند تفسیر نهج البلاغه و راهنمای ها …) کار نمی نماید ؟

ابتدا بر روی کادربقیه امکانات (در دفترچه های زرد رنگ پایین صفحه ۱۴ قرار دارد) نوک قلم را بکشید تا مورد صفحات بعدی دفترچه فعال گردند. جهت استفاده مجدد از کتاب قرآن ابتدا قاری را گزینش نمایید.

* آیا امکان کپی (و استفاده از) نرم افزار قلم های نو بر روی قلم های قبلی وجود دارد؟

فقط در صورت که مد نوشته شده در کنار قلم قبلی با مد نوشته شده در کنار قلم جدید یکسان باشد کتاب قرآن آن هم یکی باشد این امر میسر است (مثال هر دو نوع BSR130) باشند. مد نظر داشته باشید که ممکن است دو قلم با شکل یکسان دارای مدل های مختلف ی باشند با کپی اطلاعات نو از کار بیفتد. همین طور مد نظر داشته باشید که بعد از به روز رسانی باید از دفترچه مصرف نمایید ممکن است دفترچه قبل غیر فعال گردد.


نوشته شده در : سه شنبه 5 مرداد 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic