امروز:

“داب اسمش” زمان جدید مشارکت با برندها

سلفی دیگر نخ‌نما شده! نوبت به موج ِ ی از “خویش‌نمایی” رسیده به نام دابسمش. (یا دابس‌مَش یا داب‌اسمش یا هرجور دیگری که تلفظش بکنید ). کاری که دابسمش می‌کند، دوبله برعکـس است. یعنی به جای آنکه برای تصویر ، صدا تولید بکنید ، برای صدا، عکس تولید می‌کنید. ما ترجیح می‌دهیم اسم بازیگری رویش نگذاریم. شعارش این است: راه باطعم ‌ای برای رابطه برقرار کردن.

داب اسمش

تا قبل از سال ۲۰۱۴ این شامورتی‌بازی‌ها به افرادی محدود می‌شد که تا میزانی از صدا و تصویر سر در میاوردند. اما با ورود نرم افزار کاربردی دابسمش، ۵۰ میلیون نفر در ۱۹۲ کشور جهان آن را نصب کردند و دوبلور تصویر ی شدند. این برنامه کاربردی برای android و آی‌او‌اس ساخته شده ولی ویندوزفونی‌ها سرشان بی‌کلاه مانده است.

داب اسمش,داب اسمش فارسی,داب اسمش جدید

این دوبلورهای تازه‌کار، ابتدا ولوم مناسب برای فیلم زیبا ی گزینش می‌کنند. ولوم فیلم جذاب ‌های قدیمی، شخصیت‌های کلاه‌قرمزی، دیالوگ‌های ماندگار، مصاحبه‌های پخش‌نشده “در استان”، مسابقه ثانیه‌ها، گزارش‌های تاریخی فوتبال، تیتراژ جیمبو، کلیپ‌های صوتی که قبلا با بلوتوث دست به دست می‌شد و… خلاصه هیچ چیزی از زیر دستشان در نمی‌رود. پس نقش‌های این افراد را خودشان شخصاً بازآفرینی می‌کنند. بعضی از آنها فضاسازی هم انجام می‌دهند، گاهی دیگر کلیپشان را در فرمت سلفی ِ قبلِ از خوابِ اینستاگرام تهیه می‌کنند. کلیپ‌های دابسمش ۱۰ ثانیه‌ای هستند و برای اشتراک روی شبکه‌های اجتماعی ساخته می‌شوند. همچنین کل صداهایی که در دابسمش استفاده می‌شوند را می‌توانید در نرم افزار کاربردی با جستجوی آسان بر حسب «تگ» پیدا بکنید . خودتان هم می‌توانید صدا اضافه بکنید .

از حق نگذریم، تماشای بسیاری از این فیلم دیدنی ها لذت‌بخش است و اما لذت شما کاملا بستگی به خلاقیت دوبلور دارد. افرادی مثل رامبد جوان، پیچِ باطعم هم به جریان داده‌اند. چند فیلم زیبا ی ایرانی دابسمش برایتان انتخاب کرده ‌ایم که قصه خوبتر دستتان بیاید. شرح بیشتر نمی‌دهیم که بی‌طعم نشود.

این دوبلورهای تازه‌کار، ابتدا یک ولوم مناسب برای فیلم جالب ی خود انتخاب می‌کنند. ولوم فیلـم ‌های قدیمی، شخصیت‌های کلاه‌قرمزی، دیالوگ‌های ماندگار، مسابقه ثانیه‌ها، گزارش‌های تاریخی فوتبال، تیتراژ جیمبو، کلیپ‌های صوتی که قبلا با بلوتوث دست به دست می‌شد و… خلاصه هیچ چیزی از زیر دستشان در نمی‌رود ، پس نقش‌های این افراد را خودشان شخصاً بازآفرینی می‌کنند. گاهی از آنها فضاسازی هم انجام می‌دهند، بعضی دیگر کلیپشان را در فرمت سلفی ِ قبلِ از خوابِ اینستاگرام تهیه می‌کنند.

کلیپ‌های دابسمش ۱۰ ثانیه‌ای هستند برای اشتراک روی شبکه‌های اجتماعی ساخته می‌شوند. همچنین کل صداهایی که در دابسمش مصرف می‌شوند را می‌توانید در برنامه کاربردی با یک جستجوی آسان بر حسب «تگ» پیدا بکنید . خودتان می‌توانید صدا اضافه بکنید .

تماشای گاهی از این فیلم زیبا ها لذت‌بخش است و میزان جذابیت آن بستگی به خلاقیت دوبلور دارد.


نوشته شده در : چهارشنبه 7 بهمن 1394  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات