امروز:

گوگل آنالیتیکز چیست ؟

گـوگل آنالیتیکز که به زبان انگلیسی Google Analytics نوشته می شود یک سرویس رایگان است که بوسیله شرکت گـوگل ارایه شده و وظیفه اصلی این سرویس ارایه آمار بازدید کنندگان وب وبسایت است در قالبهای آماری با جزئیات کامل این اطلاعات را به مدیران وب وب سایت نشان می‌دهد. بیشترین کاربر د این سرویس جهت افرادی است که به امر بازار یابی اینترنتی و یا مدیریت یک وب سایت اشتغال دارند با مصرف از اطلاعاتی که گوگــل آنالیتیکز در اختیار آنها قرار می دهد می توانند سیاستهای راه بردی معین ی را در خصوص وب سایت خود و زمینه کار تجارت اینترنی خود اتخاذ نمایند .


سئو

پکیج های سئو,بسته های سئو,سئو,بهینه سازی سایت,مقالات سئو,مقالات جدید سئو

از امکانات اصلی این سرویس امکان ارزیابی و نقد ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، فرد ان وارد شده، کار ‌های کاربر ان، وقت حضور و مسیر خروجی آنها در وب سایت است و به این ترتیب، گستره وسیع ی از اطلاعات را در اختیار مدیریت سایت قرار می دهد .
این سرویس دارای امکانات متعددی در زمینه ارایه گزارش پیشرفت و یا وضعیت پروگرام هدفمند جهت کار وبسایت است مانند تعیین هدف جهت بازه زمانی معین و چنانچه در وقت معین شده دست یابی به هدف مورد نظر انجام نشده باشد ارایه درصد نزدیکی به هدف از عبارت گزارشهای مفید این سرویس است .
برخی از امکانات گوگــل آنالیتیکز

باز دید کنندگان از وب سایت چه افرادی بوده اند
موقعیت جغرافیایی کاربر ان
مرورگری که با آن به وب سایت متصل شده اند
اطلاعات دیگری همچون رزولوشن صفحه نمایش فرد ان، فعال بودن سرویس جاوا اسکریپت، نصب بودن سرویس فلش، زبان سیسـتم کاربر موارد دیگر.

این سرویس با تمام ویژگی ها یی که برای مدیران وب وب سایت ها دارد اما دارای معایبی هم است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم ؛
با مصرف از سرویس گوگل آنالیتیکز تمام اطلاعات وب سایت شما در اختیار گوگل قرار میگرد این موضوع از ۲ جنبه می تواند ضرردار باشد .
چنانچه خطایی در وب سایت خود داشته باشید گوگــل سریع دار می‌شود و مورد دوم اینکه گوگل زمانی که اطلاعات تمام سایت‌ها را داشته باشه آنها را برده خودش می‌کند.
در گاهی موارد کاهش سرعت نمایش صفحاتی که در حال آنالیز هستند مشاهده شده و در صورت قطعی رابطه با گـوگل به صورت م بالا آمدن صفحات همراه با خطا خواهد بود. همین طور در گاهی موارد ، ناسازگاری با برخی از اسکریپت‌های آماری مستقل هم دیده شده است.
این سرویس هم بصورت هم بصورت تجاری (راه اندازی با پرداخت نرخ ) کار دارد. این مورد نشان می‌دهد که سیسـتم رایگان کم کاستی هایی نسبت به ورژن تجاری دارد که قطعاً موارد مهم حائز ارزش ی می باشند و نکته دیگر اینکه شرکت گوگل دساسترس ی به این سرویس را جهت کشور ما محدود کرده و فقط از طریق فیلتر شکن دسترس و نگرانی ی به آن میسر است .


نوشته شده در : شنبه 10 بهمن 1394  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic