امروز:

ویروس (VBS/LoveLet-A) Love Bug

ویروس (VBS/LoveLet-A) Love Bug

آنتی ویرویس

آنتی ویرویس,خرید آنتی ویروس,antikade


احتمـا لاویروس Love Bugبا کیفیت ترین ویروس شناخته شده است . این ویروس با تظاهر خود به عنوان یک پروگرام صمیمیت وبرانگیختن حس کنجکاوی کاربر ان، در ساعاتی توانست در نقاط مختلف جهان گسترش پیدا نماید .

اولین مشاهده :ماه می از سال 2000

سرچشم ه:فلیپین

شهرت :نامـه عشقی

نوع:کرم اسکریپتی ویژال بیسیک

راه اندازی ویروس :در اولین آلودگی

تاثیرات:نسخه مهم این ویروس نامـه ای با عنوان ( (دوستت دارم) ) با متن ( (در کمال لطف ومهربانی، نامـه ای عشقی از من به تو، پیوند این نامـه شده است، آن را بخوان) ) را برای کاربر ان می فرستد. باز کردن فایل پیوندی، باعث راه اندازی ویروس خواهد شد. در صورتیکه برنامـه Outlookکمپانی مایکروسافت نصب شده باشد، ویروس سعی خواهد کرد تا را به آدرس تمام افرادی که آدرس آنها در دفترچه آدرس برنامـه Outlook وجود دارد، ارسال نماید . این ویروس همچنین می تواند را در گروههای خبری توزیع کرده ، اطلاعات کاربر ان را مورد سرقت قرار دهد وفایل های بخصوصی را بازنویسی نماید .

ویروسFORM

به خاطر گسترش هشت ساله آن-که هنوز هم ادامه دارد-در Formنام ویروس ونسخه های ابتدایی DOS لیست 10ویروس برتر آورده شده است. در سیـستم علت ویندوز، این ویروس زیاد مخفی عمل کرده وبه همین خاطر توانسته در ابعادی وسیع گسترش پیدا نماید .

اولین مشاهده:سال1991

سرچشـم ه :سوئیس

نوع:ویروس سکتور بوت

راه اندازی ویروس :در روز 18ماه

تاثیرات:وقت ی که شما هر دکمه ای بر روی صفحه کلید را فشار دهید، این ویروس باعث تولید یک کلیک خواهد شد. می تواند باعث عدم کار رایانه های مبتنی بر سیستم علت NTشود.

کرم (VBS/Kakworm) Kakworm

این کرم تنها با خواندن نامـه آلوده، باعث آلوده شدن دستگاه فرد می شود.

اولین مشاهده:سال1999

نوع:کرم اسکریپتی ویژوال بیسیک

راه اندازی ویروس :در اکثر موارد آلودگی، آلودگی با اولین اجرای ویروس شروع شده که این نوع آلودگی بیشترین آلودگی از این ویروس را داشته ودر نوع دیگر، کردنShut Downویروس در روز اول هر ماه فعال می شود که این نوع کار جانبی ویندوز همراه است.

تاثیرات:این کرم در پیامی که از طریق پست الکترونیک در یافت می شود، جاسازی به همراه Outlook Expressیا Outlookشده است. در صورتی که شما از برنامـه مصرف می بکنید ، احتمال دارد رایانه تان به زمان باز کردن یا Internet Explorer 5راOutlook Expressمشاهده نامـه آلوده، ویروسی شود. این ویروس تنظیمات پروگرام چنان تغییر می دهد که با هر نامـه فرستاده شده از طرف شما، دستورات ویروسی هم به طور اتو ماتیک فرستاده می شوند. در روز اول هر ماه، بعد از ساعات 5بعد از ظهر، ویروس را نمایش داده وسیسـتم علت ویندوز را Kro$oft says-Anti-Kagou not today پیام خاموش می نماید .

ویروس Anticmos

ویروسی بخصوص از نوع ویروس سکتور بوت است. در اواسط دهه 1990شروع به گسترش کرده وبه طور متناوب در لیست 10ویروس برتر قرار گرفته است.

اولین مشاهده:ماه ژانویه از سال 1994

سرچشم ه :اولین شناسایی در هنگ کنگ بوده اما عقیده بر آن است که سر چشم ه آن کشور چین است .

نوع:ویروس سکتور بوت

راه اندازی ویروس:تصادفی

تاثیرات :سعی در پاک کردن اطلاعات مربوط به درایوهای نصب شده فلاپی ودیسک سخت.

ویروس (WM97/Melissa) Melissa

ملیسا ویروسی از نوع ویروس های پست الکترونیکی بوده واز ظرافت های روانشناختی جهت گسترش سریع استفاده می نماید . این ویروس اینطور وانمود می نماید که از طرف فردی آشنا جهت شما آمده وحاوی متنی است که شما به احتمال زیاد می خواهید آن را بخوانید. د رنتیجه به همین آسانی ویروس ملیسا همه جهان را تنها در یک روز می پیماید.

اولین مشاهده :ماه مارس از سال1999برنامـه نویس 31ساله آمریکایی که متنی آلوده، David Smith

سرچشم ه :آقـای قرار داده (Sex) به ویروس را در گروههای خبری وابسته به گروههای نامشروع جنسی بود.

Wordو2000Wordنوع :ویروس ماکرو مربوط به برنامـه های 97

راه اندازی ویروس :در اولین اجرا

تاثیرات:با تولید و ساخت نامـه که در مساله آن، نام کاربر استفاده کننده از رایانه آورده شده وارسال آن نامـه به پنجاه آدرس اول از تمام کتابچه آدر س هایی که در دسترس باشند، خود را گسترش می دهد. نامـه فرستاده شده حاوی Microsoft Outlookبرنامـه فایلی پیوندی است که ورژن ای از متنی آلوده به ویروس را در دارد. در صورتیکه در10از روز :زمان وتاریخ باز شدن فایل، دقیق وشماره روز یکی باشند) جهت مثال ساعت05را به فایـل اضافه خواهد کرد. Scrabbleپنجم ماه (، ویروس متنی راجع به بازی)

ویروس New Zealand

شکی وجود ندارد در اوایل دهه 1990، این ویروس یکی از ویروس های فراگیر بوده است.

اولین مشاهده :اواخر دهه1980

سرچشم ه :نیوزلند

شهرت:سنگ شده

نوع:ویروس سکتور بوت

راه اندازی ویروس:در صورتیکه سیـستم از طریق فلاپی راه اندازی شود، در هر 8بار ، یکبار این ویروس فعال می شود. را نمایش می دهد. این <<رایانه شما در حال حاضر سنگ شده

>>تاثیرات :پیام ویروس ورژن ای از سکتور بوت اصلی را در آخرین سکتور از فهرست ریشه دیسکت 360کیلوبایتی قرار می دهد. این کار می تواند به دیسکت های با اندازه بیشتر آسیب بزند.


نوشته شده در : پنجشنبه 13 خرداد 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات