تبلیغات
6 تایی - ساعت‌های مفرق برای جهان ی امروز

امروز:

ساعت‌های مفرق برای جهان ی امروزخرید ساعت ارزان

گذشت زمان از عبارت موضوعاتی است که همیشه مورد توجه بشر بوده از این‌رو همیشه ایده تولید و ساخت وسائل ی برای اندازه‌گیری زمان را در ذهن می‌پرورانده است. در قدیم ، طلوع و غروب خورشید، مبنایی جهت تنظیم کار ‌های بشر بود، ولی تهیه و تولید وسائل هایی جهت سنجش سبب شد آدم به معرفت بهتری از مفهوم وقت دست یابد.
چنانچه به سیر تکامل ساعت‌ها از قدیم تا امروز نبرخی بیندازیم، می‌توانیم تحولات متمایزی را از تشخیص دهیم. نخستین صفحه‌های دایره‌ای شکلی که ساعت را نشان می‌دادند، تنها بر مبنای ساعت نشانه‌گذاری شده بودند و تنها یک عقربه داشتند. حرکت عقربه ساعت شمار در این ساعت‌ها چندان دقیق نبود، اما همگام با پیشرفت‌هایی که در تهیه و تولید ساعت‌های مکانیکی به دست آمد، وقت نیز به واحدهای کوچک‌تری تقسیم شد به این ترتیب عقربه دقیقه شمار و بعد از آن عقربه ثانیه شمار به ساعت‌ها اضافه شد.
درباره نخستین تمدنی که توانست زمان را اندازه‌گیری نماید ، نظرات متعددی وجود دارد ولی اسناد تاریخی موجود نشان می‌دهد از حدود 5000 سال پیش تمدن بزرگ آسیای میانه برای تکمیل تقویم و اندازه‌گیری زمان، ساعت را اختراع کرد. گفته می‌شود ساعت از قدیمی‌ترین اختراعات بشر است.
نخستین ساعت مچی سال 1524 میلادی توسط مخترع آلمانی تولید و ساخته شد بعد از آن ساعت‌های مچی مشابهی رونمایی شد. محدودیت اصلی این ساعت‌ها همـواره وزن بالای آن‌ها بوده است، ولی نوآوری در طراحی و تولید و ساخت ساعت‌های مچی مصرف از آلیاژ برنج سبب سبک‌تر شدن ارتقا محبوبیت این ساعت‌ها شد.
اسناد تاریخی موجود نشان می‌دهد از حدود 5000 سال پیش تمدن بزرگ آسیای میانه جهت تکمیل تقویم اندازه‌گیری زمان، ساعت را اختراع کرد.
اولین ساعت‌های مچی شبیه به ساعت‌های امروزی در سال 1790 تولید و ساخته شد. با وجود این که شاید تمام این ساعت‌ها عملکردی یکسان داشته باشد، ولی تنوع وسیع ‌ای را از نظر شکل ظاهری در آن‌ها شاهد هستیم.


در این بخش، نمونه‌ای از ساعت‌هایی که از نظر ظاهری در مقایسه با ساعت‌های مچی معمولی مفرق هستند را گزینش کرده ‌ایم. در نگاه اول مصرف از آن‌ها پیچیده به نظر می‌رسد، اما اگر با ما همراه باشید متوجه خواهید شد. آن قدر که ظاهرشان نشان می‌دهد، سرگیجه‌آور نیستند.
یک ساعت دیجیتالی در قابی از آنالوگ

نخستین ویژگی این ساعت که در نظر اول شما را متعجب خواهد کرد، اعدادی است که به شکلی نا مرتب روی صفحه ساعت درج شده است. حرکت عقربه‌های این ساعت نیز سبب تعجب شما می‌شود. عقربه ثانیه‌شمار در جهت صحیح حرکت می‌کند، ولی عقربه دقیقه‌شمار سریع و در جهت مخالف حرکت می‌کند این در حالی است که عقربه ساعت شمار کوچک‌ترین حرکتی ندارد. به نظر شما چگونه باید از این ساعت استفاده بکنید ؟
این ساعت مجهز به صفحه الکترونیکی است. با وجود این که ظاهری شبیه به ساعت‌های آنالوگ دارد، اما در واقع یک ساعت دیجیتالی است. درست است که اعداد به صورت کاملاً تصادفی روی صفحه قرار گرفته‌اند، اما برای خواندن صحیح زمان، تنها کافی است سه عدد پایینی صفحه را در نظر بگیرید. در واقع عقربه ساعت شمار، یك راهنما است تا به شما کمک كند كه تشخیص دهید کدام نقطه را بایستی به عنوان نقطه مبدأ گزینش بکنید . با تغییر اعداد در سری پایین صفحه ساعت، دیگر اعدادی که روی صفحه قرار گرفته‌اند به طور تصادفی جابـه‌جا می‌شود.
از روی نقطه‌ها زمان را بخوانید

این ساعت‌ها که جنسی انعطاف‌پذیر دارند، در زیر پوششی از جنس PVC، اطلاعاتی را در مورد زمان مخفی کرده ‌اند. این اطلاعات در قالب نقاط برجسته‌ای روی نمایشگر به نمایش درمی‌آید. به محض این که فقط نقطه برجسته در قسمت وسط نمایشگر را تحت فشار قرار می‌دهید، دو نقطه دیگر روی صفحه نمایان می‌شود که موقعیت آن‌ها نشان‌دهنده است. اما برای استفاده از این ساعت به کمی خلاقیت نیاز دارید تا بتوانید تصویر ی از اعداد روی صفحه تجسم بکنید . بعد از گذشت 5 ثانیه این نقاط که ساعت و دقیقه را نمایش می‌دهند ناپدید شده در ساختار مکانیکی صفحه ساعت مخفی می‌شوند.
این هم ساعتی برای نابینایان

این ساعت که می‌توانید به کمک حس لامسه از آن مصرف بکنید مورد مناسبی جهت افراد نابیناست. شاخص ساعت در صفحه این ساعت مچی فضای ی، تو خالی است که موقعیت آن در صفحه نمایشگر نشان‌دهنده ساعت است نشانگر دقیقه نقطه‌ای برجسته است که موقعیت آن نشان دهنده دقیقه است.
اگر به هر علتی نتوانید نشانگر های ساعت و دقیقه را از هم متمایز سازید می‌توانید از اختلاف دمای بین این نشانگر ها استفاده بکنید . نشانگر ساعت دمای بالاتر و نشانگر دقیقه دمای پایین‌تری دارد. برای پیدا کردن این نشانگر ها تنها کافی است از حس لامسه انگشتان دست تان یاری بگیرید نقاط گرم و سرد روی صفحه ساعت را به راحتی شناسایی بکنید .
وقتی پروانه‌ها از زمان سخن می‌گویند
این ساعت صفحه‌ای از جنس آلومینیوم دارد که برخلاف ساعت‌های معمولی، پروانه‌ای شکل است. روی هر یک از بال‌های این پروانه، اعدادی به نمایش درمی‌آید. به جمله دیگر می‌توانید روی یکی از بال‌ها در جستجوی ساعت روی بال دیگر در جستجوی دقیقه‌ها باشید. صفحه کوچک دایره‌ای شکلی نیز روی نمایشگر این ساعت دیده می‌شود که تاریخ روز را به نمایش درمی‌آورد.
طراحی منحصربه‌فرد این ساعت سبب شده است كه از نظر ظاهری در مقایسه با ساعت‌های معمولی مفرق به نظر برسد. اما برخلاف ظاهر پیچیده‌ای که دارد، استفاده از آن خیلی آسان است و چنانچه به ساختار صفحه آن عادت بکنید جهت اطلاع از دقیق بر طبـق اطلاعاتی که روی صفحه ساعت به نمایش درمی‌آید مشکلی ندارید.
گذشت زمان در گذر حلقه‌ها

این ساعت بیشتر شبیه به دستبند فانتزی است، اما چنانچه از نزدیک به آن نگاه بکنید متوجه می‌شوید ساعتی است که قدری از رنگ و بوی ساعت‌های مچی معمولی فاصله گرفته است. با قرار گرفتن مجموعه‌ای از اجزای فلزی، پلاستیکی کائوچویی در کنار هم، سه حلقه در ساختار این دستبند ایجاد می‌شود که به ترتیب اطلاعاتی را در مورد ساعت، دقیقه ثانیه ارائه می‌دهند. با گذشت زمان این حلقه‌ها به گردش درمی‌آید. خط سیاه رنگی که به عنوان نشانگر روی حلقه چاپ شده، مبدأ خواندن اطلاعات زمانی را روی حلقه معین می‌کند. به نظر می‌رسد با تذکر به شکل ویژه‌ای که این ساعت دارد، بیشتر مورد توجه افرادی بـاشد که مایلند ساعت شان همچون زیور به نظر برسد.
ساعت‌های فوق مدرن
شکل ظاهری این ساعت اصلاً قابل مقایسه با ساعت‌های معمولی نیست. این ساعت مچی فاقد صفحه است و از حلقه ثابت خارجی دو حلقه متحرک داخلی تشکیل می‌شود که به روشی مفرق زمان را نشان می‌دهد. روی این ساعت هیچ عددی دیده نمی‌شود، اما روی حلقه ثابت خارجی در محل قرارگیری اعداد 3، 6، 9 و 12 بر روی صفحه ساعت، علامت‌گذاری شده است.

هر یک از حلقه‌های متحرک داخلی به واسطه موقعیت نشانگر شان نسبت به این اعداد، ساعت دقیقه را به نمایش درمی‌آورد. به گفته طراح این ساعت، طرح ارائه شده در عین حال مفهوم جالبی را در مخفی دارد. حلقه‌ها نشان دهنده این است که زندگی تمام ما همچون چرخه‌ای است که آغاز و پایانی ندارد در مسیر ثابتی که ثانیه‌ها، دقیـقـه‌هـا، ساعت‌ها و روزها هموار می‌سازند به حرکت ادامه می‌دهد.


نوشته شده در : شنبه 15 خرداد 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

accounting and bookkeeping training
شنبه 6 مرداد 1397 11:23 ق.ظ
Small enterprise accountants for bookkeeping in London.
electrician near me yelp
چهارشنبه 2 خرداد 1397 10:21 ب.ظ
Electricians should determine electrical wires by color.
floor polishing machine for home use
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 05:33 ق.ظ
Polished concrete flooring have few disadvantages.
tree services for sale
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 11:25 ب.ظ
Let's face it, garden care companies abound.
shower floor refinishing kit
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 04:37 ق.ظ
Ending a floor requires the use of two mop buckets.
hi
جمعه 11 اسفند 1396 03:32 ب.ظ
Hi, after reading this awesome post i am also delighted to share my
familiarity here with colleagues.
insurance agent salary
سه شنبه 8 اسفند 1396 06:11 ق.ظ
© 2018 SelectQuote Insurance Companies.
pressure washing services lafayette la
سه شنبه 1 اسفند 1396 09:04 ق.ظ
BPW has been power washing our home since 2008.
garage door installation cost home depot
دوشنبه 30 بهمن 1396 12:35 ب.ظ
Garage Doors Repair from Hail Damage or Wind Damage.
https://www.facebook.com/socleanvirginiabeach
دوشنبه 30 بهمن 1396 01:45 ق.ظ
My mom and I are skilled home cleaners.
landscaping services austin
شنبه 28 بهمن 1396 07:02 ب.ظ
Hiring a company like Schulhoff Tree & Lawn Care, Inc.
ig
شنبه 21 بهمن 1396 04:36 ق.ظ
Informative article, exactly what I wanted to find.
http://musik.parce.tv/
دوشنبه 16 بهمن 1396 09:21 ب.ظ
It's amazing to pay a quick visit this website and reading the views of all mates about this post, while I am also zealous of getting knowledge.
Maryellen
شنبه 18 آذر 1396 11:29 ق.ظ
I absolutely love your site.. Excellent colors & theme. Did you create this site yourself?

Please reply back as I'm wanting to create my own personal blog
and would love to find out where you got this from or exactly what the theme is named.

Appreciate it!
make certain asbestos
سه شنبه 30 آبان 1396 04:32 ق.ظ
This piece of writing offers clear idea in support of the new people of blogging, that really how to
do blogging and site-building.
Lelio Vieira Carneiro Junior
یکشنبه 21 آبان 1396 03:15 ق.ظ
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

I've been trying for a while but I never seem to get there!

Thank you
pennikorba.hatenablog.com
شنبه 14 مرداد 1396 10:03 ق.ظ
Aw, this was an extremely good post. Taking the time and actual effort to produce a good article… but what can I say…
I procrastinate a lot and never seem to get nearly anything done.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 07:14 ب.ظ
Hurrah, that's what I was exploring for, what a data!
existing here at this web site, thanks admin of this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر