امروز:

چگونه فصل پنجم را تدوین نماییم؟مشاوران تهران

فصل پنجم، با عنوان نتیجه گیری ارائه توصیه ات است . مد نظر داشته باشید که در این فصل استنادی در کار نیست آن چه ارائه می دهید، صرفا برگرفته از یافته های شما طی این پژوهش است.
به طور اجمال، فصل پنجم با هدف بحث ونتیجه گیری تدوین می شود. این فصل دارای چندین محور است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

نقد های تحقیق تفسیر نتایج:

در این بخش به بحث و نتیجه گیری به صورت زیر بپردازید:
-به تفسیر یافته های خویش بپردازید دستاوردهای خود را برشمارید.
-معین بکنید یافته های شما جواب لازم را به فرضیات بیان شده در توصیه پژوهش تان داده است یا خیر؟ تفسیر را در این باره شرح دهید.
-یافته های را با یافته های دیگر محققان که در این زمینه پژوهش کرده اند، مورد مقایسه قرار دهید. معین بکنید که تا چه میزان یافته های شما با یافته های دیگر محققان هم خوانی و یا اختلاف دارد. به احتمال زیاد در بخش بحث و مقایسه یافته های با یافته های دیگر محققان ، لازم است بدان پژوهش استناد بکنید . در پارت پایانی بحث نیز نتیجه گیری را با تذکر چهار علت با اهمیت یعنی، جمع بندی یافته های پژوهش، آینده نگری، تعمیم و پیشنهاد ارائه دهید. در بخش نتیجه گیری هیچ گونه استنادی در کار نیست و عبارات می بایست با دقت خاص و پیوند مطالب تدوین شود.

توصیه هایی جهت بررسی ها آتی:

-دراین بخش، انتظار می رود که چند عنوان مربوط با عنوان با عنوان و پژوهش خود به منظور راهنمای ی دانشجویان دیگر بیان سازید.دقت بکنید که این عناوین نمی بایست با محورهای انتها نامـه یا رساله شما بی رابطه باشد. عنوانی را که بیان می سازد می بایست از ساختار علمی مناسب برخوردار باشد.

محدودیت های پژوهش:

-حرکت به سوی هر هدفی، بوسیله محدودیت ها به عنوان واقعیت دچار نماید ی می شود. در ارائه یک گزارش از پژوهش مثل انتها نامـه محقق سعی می نماید با بیان محدودیت هایی که بر سر راه تحقیق دارد (داشته است ) به خواننده پیام می دهد که درمورد فرایند تحقیق قضاوت عادلانه ای داشته باشد.
-محدودیت های احتمـا لی که برسر راه محقق قرار دارد :
کمبود منابع علمی (کتاب ها مجلات تخصصی مدارک اسناد......)
کمبود منابع مالی (شخصی سازمان کارفرما و......)
عدم همکاری مسئولین در جامعه اماری با پژوهشگر
نبود سوابق تحقیقاتی پیرامون موضوع
گرفتاری های شخصی شخص پژوهشگر


نوشته شده در : شنبه 15 خرداد 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic