امروز:

معایب مصرف از فلش در طراحی وب سایت


طراحی وب سایت

مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای وب سایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا فقط ویژگی مثبتی که دارد همان جالب کردن طراحی وب وب سایت شما است . ولی خصوصیات ی بسیار زیاد دیگری است که جهت سرعت لود وب سایت وبقیه موارد سایت ضرردار است .

با ما همراه باشید تا با اهمیت زیاد ترین معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت را ارزیابی کنیم.
معرفی مصرف از فلش در طراحی وب سایت

متحرک سازی محتوا از همان اوایل گسترش ی جهان ی اینترنت و گرافیک وب وب سایت مورد توجه تمام ی طراحان وب سایت ها بوده است. در قدیم بیشتر استفاده از تصویر gif کدهای اولیه javascript مرسوم بود. اما با گذشت و پیشرفت صنعت طراحی وب سایت ، این پلت فرم های تحت وب کم کم نقششان کمرنگ تر شد پروگرام های فلش جای آن ها را گرفت. پروگرام فلش محصول مجموعه macromedia بود اما در سال ۲۰۱۰ این کمپانی را شرکـت Adobe خریداری کرد.

مصرف از فلش در طراحی وب سایت به سه دسته ی زیر تقسیم می شود:

فلش های تبلیغاتی :

از این حالت به جای بنر ها لوگو های GIF استفاده می شد که امکانات پیشرفته تری را داشتند.

فلش های تزئینی:

از این حالت در جاهای مختلف وب سایت ها مصرف می کنند. مثل طراحی هدرها منوها ، کلیدها اسلاید ها و…

وبسایت های Full Flash:

تمام ساختار محتوای وب سایت تحت فلش اجرا می شود. این سایت ها پر از افکت های جذاب و جذاب بودند در خود بی مثل بودند.

مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت باعث جذابیت بیشتر محتوای وبسایت می شود. این طرح سنگین بدون محتوا فقط ویژگی مثبتی که دارد همان جالب کردن طراحی وب سایت شما است . ولی دارای خصوصیات ی زیاد دیگری است که جهت سرعت لود وب سایت وبقیه موارد وب سایت ضرردار است . در ادامه به برخی از معایب مصرف از فلش در طراحی
وب سایت اشاره می کنیم

.معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایتیکی از معایب استفاده از فلش در طراحی وب سایت این است که کلید “بازگشت” کار نمی نماید . در صورت کلیک کردن به روی کلید بازگشت به صفحه قبلی بر میگردید نه به ابتدا فایـل فلش.
دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وب وب سایت این است که رنگ های استاندارد لینک ها اعمال نمی شوند. در نتیجه بازدید کننده نمی تواند تشخیص بدهد از کدام صفحات لینک ها بازدید کرده و از کدام یک بازدید نکرده است.
دیگر معایب استفاده از فلش در طراحی وب وبسایت این است که با الگوریتم های موتور های جستجو در تناقض است زیرا نمی توانند مانند فایـل های متنی ایندکس شوند. با توجه به ارزش سئو در کسب وکار های نو طراحی وب وب سایت ها ، شکی نیست این مورد می تواند خیلی مهم ترین ضرر فلش در طراحی وب سایت باشد.
از دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی سایت كم شدن سرعت لود سایت است . زیرا فلش نیازمند پهنای باند بسیار زیاد ی است. فایـل های فلش به دلیل استفاده از عکس و آبجکت ها و … اندازه بسیاری دارند که جهت سرع لود سایت بسیار زیاد ضرردار است.
دیگر معایب مصرف از فلش در طراحی وب وبسایت های فول فلش استاتیک بودن محتوا است .
چنانچه شما یک برنامـه باشید در طراحی وب سایت زیاد ماهر باشید ولی جهت طرای فایل های فلش به یک کارشناس نیاز دارید. این مساله سبب می شود در طراحی وب وب سایت تان استقلال ضروری را نداشته باشید.

هم اکنون این پرسش جهت تان بیان می شود که هم اکنون که فلش وسائل مناسبی نیست چگونه ظاهر وبسایت هایمان را جالب تر کنیم؟

پیشنهاد ما به شما استفاده از کد های Javascript در طراحی وب وب سایت است.


نوشته شده در : یکشنبه 20 تیر 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic