امروز:

طراحی سایت: مهارت های جدید طراحی سایت 2016

در این متن لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب بایستی بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد ارزیابی قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت و رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی وبسایت را داریم پس در شروع هر سال باید زمانی را به تولید و ساخت این لیست ها اختصاص دهیم.


در طراحی وب می بایست بدانید که بر روی چه چیزی تمرکز بکنید تا بتوانید همگام با سرعت پیشرفت آن جلو بروید.
صنعت طراحی سایت با سرعت حیرت آوری در حال پیشرفت تغییر است و به نظر می آید که هر سال با سرعت بیشتر بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد. از 10 طراح وب سایت یا پروگرام نویس بپرسید که امسال چه چیزی می بایست یاد بگیرید آن گاه با 10 جواب مختلف رو به رو خواهید شد.
در این مقاله لیستی از موارد ی که امسال در طراحی وب می بایست بر روی آن ها تمرکز نماییم مورد نقد قرار گرفته است. چنانچه قصد پیشرفت و رسیدن به رتبه های بالا در زمینه طراحی سایت را داریم پس در شروع هر سال باید زمانی را به تهیه و تولید این لیست ها اختصاص دهیم.
این لیست با یاری افراد خبره در طراحی سایت تولید و ساخت شده مجموعه ای از مهارت های جدید طراحی وب در سال 2016 است .1. موارد پایه ای را دوباره مورد تحلیل قرار دهید.
در مسیر پیشرفت تغییر، هیچ وقت موارد پایه ای را فراموش نکنید. HTML، CSS جاوا اسکریپت ساختار پایه ای وب هستند . درست فهمیدن به کار بردن آن ها زیاد خیلی مهم است.
کتابخانه ها وسائل های طراحی وب گذرا هستند ولی تنها مهارت هایی که همـواره در وب باقی میمانند 3 رکن مهم طراحی سایت به مفهوم : کد (HTML)، سبک (style) و عملکرد با مصرف از اسکریپت های مستقل میباشند.

2. تکنیک های ساختاری

نحوه قرار گیری اجزا در صفحه نمایش پیوسته در حال تغییر است. پیشرفت های هیجان انگیزی در این زمینه وجود دارد : ماژول ساختاری جعبه انعطاف پذیر ساختار شبکه ای CSS که سریع در حال رشد تکامل می باشند . این تکنیک ها برای رابط طراحی و طراحی رسپانسیو خیلی مناسب می باشند .
جعبه انعطاف پذیر (فلکس باکس) یک نوع ساختار است که برای طراحی رابط کاربر ی seo شده است.

چنانچه تازه کار هستید توصیه میکنم ساختار CSS را بیاموزید.

3. طراحی ماژولار

همچنان که سایز صفحه های تمایش تغییر میکنند مفهوم ها ی که برای آن ها طراحی میکنیم تغییر پیدا میکنند. چیزی که ما نیاز داریم بلوک های سازنده محتوا می باشند که خودشان را با هر محیطی سازگار میکنند. یادگیری طراحی ماژولار با قطعه های محتوا به عنوان اساس در طراحی سایت به ما در ایجاد محتوایی که با هر شرایطی سازگار است یاری می نماید که این مهارت قدرتمند است .
متد Brad Frost فرد را به جای ساختن صفحات به ایجاد سیسـتم های طراحی تشویق می نماید . Brad Frost در کتاب خود به نام طراحی اتمی در مورد اینروش میگوید : "نتایج بررسی ها و تحقیقات من برای پیدا کردن یک متدولوژی در زمینه سیسـتم های طراحی رابط من را به سمت مطالب الهام آمیز در زمینه ها صنایع دیگر هدایت کرد. زمینه هایی مثل معماری و طراحی صنعتی سیستم های ماژولار هوشمندی را جهت تولید کالاها پیچیده مانند هواپیما، کشتی و برج ها گسترش داده اند."
دستاورد Frost حاوی سیـستم های طراحی تهیه و تولید شده از اتم ها، مولکول ها، اجزاء، الگوها و صفحات است .

4. قواعد تایپوگرافی

95 درصد از اطلاعات در وب به صورت نوشتاری هستند . پس زیاد منطقی است که یک طراح سایت در زمینه شیوه نوشتار یا همان تایپوگرافی هم آموزش ببیند.
کلمات عناصر ضروری در طراحی سایت میباشند و طراحان وب سایت اکثرا با کلمات سر کار دارند. گذاشتن کمی زمان جهت یادگیری نحوه نوشتار تأثیر آن بر روی تجربه فرد میتواند تا میزان بسیاری شما را به جلو ببرد.
تایپوگرافی بهتر باعث لذت بردن خوانندگان محتوا می شود تمام ما بایستی به آن تذکر کنیم.

5. وسائل های نمونه سازی

وسائل های نمونه سازی در طی چند سال قدیم بیان شده سریع در حال پیشرفت و گسترش هستند . وسائل هایی مانند InVision، Marvel Principle طراحان را قادر میسازند تا سریع به راحتی نمونه های دیجیتالی کاملاً تکامل یافته ایجاد نمایند.
چنانچه تمرکز شما بر روی ظاهر (frontend) است ، توانایی طراحی نمونه سازی وب وب سایت از قالب به حالت نهایی زیاد مهم و ارزشمند است .
این پیشرفت در وسائل ها به این مفهوم است که طراحانی که بر روی طراحی کالاها پیچیده و تعلت ی تمرکز دارند حال دارای ابزرای هستند که میتوانند ایده ها ذهنیت را تبدیل به نمونه ای کامل نمایند که بر روی تعلت فرد همچنین کارتون و حرکت ها تأکید دارد.
اما داشتن اطلاعات دانش کافی راجع به چیزی که قابل انجام است چیزی که بایستی کدنویسی شود هم خیلی خیلی مهم است. دانش کافی در زمینه طراحی سایت آشنا بودن با نحوه کار وسائل های نمونه سازی دیجیتال خوب یت به روز بودن شما را تضمین خواهد کرد.

6. قواعد کارتون


طراحی وب سایت

درخواست جهت وجود کارتون جالب در طراحی ها روز به روز ارتقا می یابد. انیمیشن های ظریف تعلت ات که به بهتر ی مصرف شده باشند میتوانند تمایز بین یک برنامـه یا وب سایت کامل جذاب یک وبسایت ایستا و غیر بصری باشند.
ارزش درک اصولی که زیربنای کارتون جالب هستند مانند زمان بندی و دانش محیط ی رو به ارتقا است . مطالب زیاد ی برای یادگیری در این زمینه وجود دارد که بهتر است با کار دیزنی (the work of disney) شروع کنید.
وسائل فرد دی بسیاری وجود دارند که به شما اجازه میدهند تا در طراحی تعلت ی بر روی کارتون جالب کار بکنید و معرفت این وسائل ها برای طراحان زیاد مفید کمک کننده خواهد بود. گاهی از خیلی مهم ترین این وسائل ها عبارتند از : After Effects، Framer Atomic
نکته خیلی مهم اینجاست که در طراحی سایت می بایست به اندازه در محل مناسب از انیمیشن مصرف کرد در واقع به گفته سوفی پکستون "رابط فرد ی شما فیلم زیبا دیزنی نیست !"

7. گرافیک های برداری مقیاس پذیر (SVG)

گرافیک های برداری مقیاس پذیر مدتی است که مورد بحث قرار گرفته بیان شده اند. فهمیدن درک این مفاهیم مهارت زیاد خوب ی است . در مبارزه پیوسته بین تصاویر با کیفیت بالا و استرس های در عملکرد وب، تنها یک مورد جهت لوگوها، آیکون ها تصاویر در وب وجود دارد آن گرافیک های برداری مقیاس پذیر یا همان SVG است . این گرافیک ها در صفحه نمایش ها با رزولوشن های مختلف کیفیت را از دست نمی دهند به راحتی قابل ویرایش تغییر هستند .
مصرف از SVG ها ویژگی ها یی دارد : كم شدن سایز فایل ها، ویرایش عملکرد و امکان استفاده از انیمیشن زیبا های کوچک و کارآمد. که این موارد از دیدگاه عملکردی زیاد مفید و خوب می باشند . پس اختصاص زمانی جهت یادگیری SVG ها به پیشرفت شما کمک بسیار زیاد ی خواهد کرد.

8. API ها

API ها میزان ی پیچیسده می باشند ولی به این مفهوم نیست که نمی توان کمی بیشتر راجع به آن ها دانست یاد گرفت. همیشه خوب است با مهارت هایی که حتی میزان ی از حیطه کار و فیلد ما خارج می باشند هم آشنا شویم.
مرورگرها API های نو ی را پیاده سازی کرده اند پس آشنایی با API ها به برنامـه نویسان این امکان را میدهد که وب سایت های مرتب تر و پاک تری ایجاد کنند.

9. عملکرد

مطمئناً تمام ما زمانی صفحات سنگین حجیم ایجاد کرده ایم. میدانیم که می بایست بهتر این کار را انجام میدادیم (سئو ) و هم اکنون همیشه باید به یادآوری کنیم که به اندازه سنگینی صفحات عملکرد آن ها دقت نماییم.
هر چقدر وب را آسان تر نگه داریم جالب تر خواهد بود !
پس پیشنهاد می شود که زمانی را صرف یادگیری نکات عملکردی نمایید : جمع و جور سازی تصاویر، کم اندازه بودن HTML، CSS و جاوا اسکریپت، كم شدن افزونه ای سنگین غیره.
جهان ی وب در حال ستیز کشمکش با تصاویر غول پیکر، زمینه های فیلم جذاب یی عظیم الجثه مقادیر رو به بیشتر شدن فونت های وب است ! بیایید کمی در جهت كم شدن این موارد گام برداریم و از خود بپرسیم که چطور میتوانم اندازه محتوا را کاهش دهم. به این ترتیب حتی فرد انتان هم سپاسگزار شما خواهند بود.
10. فناوری های جدید در افقجهان ی وب سریع در حال پیشرفت است و این پیشرفت دائمی باعث نمایان شدن گاهی تکنولوژی های نو و هیجان انگیز در افق شده است. البته اگر چه در حال حاضر این تکنولوژی ها در دسترس ما نیستند ولی با این سرعت پیشرفت احتمال دارد به زودی در دسترس باشند.
واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، رابط گفتمانی و ... تکنولوژی های زیاد ی در آینده برای یادگیری وجود دارد. همیشه خوبتر است که از بقیه جلوتر باشید میزان ی راجع به این تکنولوژی ها تحقیق و تحقیق نمایید تا ذهنیتی از آن ها داشته باشید.
با تذکر به افزایش خدمات پیام محور، یکی از بخش هایی که میتوان روی آن تمرکز کرد رابط های پیام محور فرم های گفتاری رابط کاربر ی (رابط گفتاری) است .


نوشته شده در : دوشنبه 21 تیر 1395  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات